dog, pet, food-5504867.jpg

Prechod na nové krmivo – DigiUni DU

Prechod na nové granule je veľkou zmenou pre Vášho psíka, preto odporúčame, aby prebiehal postupne. Či už plánujete prechod medzi značkami granúl, prechod na barf alebo varenú stravu), optimálna dĺžka prechodu je minimálne 7–10 dní. Je to u každého psa inak, a to z toho dôvodu, že každé krmivo má iný obsah surovín, je inak upravované a k natráveniu potrebuje rozdielne množstvo jednotlivých enzýmov a tráviacich štiav. A hlavne každý pes je iný a má odlišné trávenie.

Obzvlášť si musíme dať pozor u psíkov, ktorí boli dlho kŕmení jednou značkou krmiva a majú veľmi citlivé trávenie. Ak by prechod neprebiehal postupne, mohli by sa objaviť tráviace problémy ako zvracanie a hnačka. Najlepšia metóda je postupné primiešavanie nového krmiva do krmiva existujúceho.

Postup

1. Najskôr pridávajte do starého krmiva len časť nových granúl (max ¼ z kŕmnej dávky)

2. Namiešajte dennú dávku pre psa 1:1 (pol starých granúl a pol nových).

3. Zakomponujte už trištvrte nových granúl do dennej dávky.

4. Podávajte len nové krmivo.

U niektorých jedincov prechod trvá veľmi krátko (4 dni). Sú samozrejme aj psy, u ktorých dôjde k okamžitému prechodu bez akýchkoľvek tráviacich problémov či zmien stolice. Vy ako majiteľ svojho psíka dobre poznáte a preto viete, ako rýchlo k zmene kŕmenia môže dôjsť. U iných druhov to môže trvať 7-14 dní (v niektorých prípadoch pokojne aj mesiac). Dočasná zmena objemu či farby stolice nie je považovaná za tráviaci problém. Je to z dôvodu prispôsobovania sa črevného mikrobiomu novej strave (iné množstvo a zdroj bielkovín, tuku, vlákniny, či sacharidovej zložky krmiva).

Ak by ste chceli vyskúšať naozaj kvalitné krmivo Pegra, objednať si ho môžete cez tento ODKAZ alebo sa zastavte v obchode v Dunajskej Strede.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *