Ako na bezproblémové trávenie

Správne a bezproblémové trávenie je základom životaschopnosti, sily a vitality psa. Preto je veľmi dôležité, aby organizmus dokázal vyťažiť čo najviac živín a energie z kŕmnej dávky. Pri výbere ingrediencií do našich granúl sme dbali predovšetkým na kvalitu a vybrali sme prírodné látky, ktorých účinky sa navzájom podporujú a dopĺňajú a tým komplexne pôsobia na organizmus Vášho psíka. Jednou z látok, ktorá podporuje VSTREBÁVANIE živín je práve Tanín.

Tanín je čisto prírodný doplnok do krmiva, ktorý sa získava zo stromu Gaštanu jedlého a v tráviacom trakte pôsobí veľmi blahodárne. Keď potrava prejde organizmom príliš rýchlo, živiny nemajú dostatok času na to, aby sa vstrebali a začali v tele účinkovať. Tanín pôsobí na povrch črevnej sliznice tak, že spomaluje trávenie a zabezpečuje pomalší posun krmiva v tráviacom trakte, čoho výsledkom sú viditeľne menšie a tuhšie exkrementy. Navyše tanín dokáže zastaviť hnačky spôsobené stresom psa.

Veľkým strašiakom dnešnej doby sú voľné radikály, ktoré napádajú a poškodzujú zdravé bunky. Tento fenomén neobchádza ani našich miláčikov. Najväčšími bojovníkmi proti voľným radikálom sú antioxidanty a práve Tanín je veľmi silný ANTIOXIDANT. Pozitívne vplýva na imunitu psa a tým chráni DNA buniek. 

Ďalšou významnou funkciou tanínu je DETOXIKÁCIA, pretože viaže bielkoviny a v styku so sliznicou čreva tvorí na jej povrchu tenký povlak nerozpustných bielkovín. Tento povlak chráni sliznicu pred podráždením, zabraňuje vstrebávaniu škodlivých látok a zlepšuje peristaltiku čreva. Pôsobí mierne antisepticky, čiže zamedzuje nákaze mikróbami tak, že dokáže nežiaduce mikróby obaliť jemnou izolačnou vrstvou a vyviesť z tela von bez zbytočných útokov na okolie a črevnú flóru. Účinne vystopuje a izoluje patogény a chráni mikroflóru tráviaceho traktu. Tento spôsob detoxikácie a zabezpečenia dobrého trávenia je jedinečný, bez vedľajších účinkov a je veľmi účinný.

Vďaka Tanínu už po krátkom čase podávania našich granúl Vášmu miláčikovi uvidíte výsledky. Pes bude potrebovať menšiu dávku krmiva, čo v konečnom dôsledku ušetrí vašu peňaženku a do tela Vášho psa sa dostane oveľa viac živín, čoho dôkazom budú menšie exkrementy.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *